Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Příspěvky se štítkem „novinky“

NOVÉ FÓRUM – Otevřený software

V rámci tematických vstupů VÚP spouštíme pro vás nové fórum, s názvem „Otevřený software“. Odborně se o fórum bude starat Vlastimil Ott, za vydatného přispění moderátorů a věříme, že i vás, více či méně počítačově zkušených uživatelů. 

Nebudu se raději pouštět do definice, co je „otevřený software“, neboť bych se mohla dopustit nepřesností. V podstatě jde o takové programové vybavení, jehož „kód“ je volně přístupný k úpravám. A tak při dodržení jistých podmínek se dalšího vývoje často chopí dobrovolnická komunita vývojářů. My, jako běžní uživatelé, učitelé a žáci, se do úprav pouštět nejspíš nebudeme, ale mohlo by nás zajímat, že takový software je často „nekomerční“, tedy dostupný bezplatně. Můžeme tak hledat alternativy placených programů. A to je šance!

Vlastimil Ott připravil (a stále bude doplňovat) v digifoliu přehled informací o volně šiřitelném softwaru – najdete zde

V diskuzním fóru vám nabízíme možnost probrat s ostatními, jak pracovat s počítačem ve škole a neutratit při tom peníze

Pro začátek se ptáme, jestli takový software používáte, proč,  jaká v něm vidíte pozitiva, co vás naopak trápí. Napište nám také, jaké informace by vás zajímaly, co bychom mohli ve fóru společně prodiskutovat, v čem potřebujete poradit. Mohli bychom například postupně probírat různé druhy programového vybavení – začínáme zatím kancelářskými aplikacemi. Věříme, že mnozí máte zkušenosti, které by se ostatním hodily.


NOVINKA: Hvězdičkování v diskuzích, aneb HVĚZDIČKUJME!

Máme další novinku v diskuzích: hvězdičkování příspěvků. Každý příspěvek můžete ohodnotit až pěti hvězdičkami.

hvezdickovani1

Celý příspěvek »


NOVINKA: Jak snadno postrčíte své oblíbené diskuze na Twitter a Facebook

V diskuzních fórech máme novinku! Nyní můžete snadno poslat upozornění na své oblíbené diskuzní téma do svého profilu na Facebooku, nebo o něm „twítnout“. Stačí kliknout na tlačítko vpravo nahoře nad příspěvky daného tématu, možná něco málo doplnit jako komentář (twíteři mohou doplnit do twítu tag #rvpcz…) a je to! Budem rádi, když nás v těchto médiích podpoříte! 

Tlačítka Facebook a Twitter - obrázek

Zároveň upozorňujeme, že Metodický portál je i na Facebooku. Sdílíme tudy upozornění na zajímavé novinky a aktivity na portálu. Každé „líbí se mi“ potěší! V testovacím režimu zkoušíme i Twitter.

A ještě jedno upozornění: I pod tímto příspěvkem (a pod každým jiným) v blogu máte k dispozici obdobná tlačítka… 


NOVÉ FÓRUM – Interaktivní tabule

Interaktivní tabule se stávají běžným vybavením škol. V diskuzních fórech jste již dříve založili řadu témat, v kterých debatujete o jejich využití. A jsou to navštěvovaná témata! Rozhodli jsme se tedy diskuzi k interaktivním tabulím  “osamostatnit“. Celý příspěvek »


Novinka v psaní diskuzních příspěvků bez přihlášení

Vzpomněla jsem si, jak jsem si kdysi na počítači pěstovala vira. Nechtěl spustit můj počítač, dokud nedostal, co chtěl. Napsal: „Chci jahody.“ A já musela napsat „jahody“. Jindy chtěl třeba zas řízek. Celý příspěvek »


Prááázdninyyy, aneb Diskuze i k odpočinku

V některých školách už dneska mají padla. Někde až příští týden. Začínají prázdniny!

Přejeme vám srdečně tyto dny a týdny zaslouženého odpočinku. Přejeme vám klid domova, daleké i blízké cesty i (dle mého o prázdninách nepostradatelné) zmrzliny a nanuky. Celý příspěvek »