Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

Příspěvky se štítkem „Rada starších“

Vyšlo už 5 čísel Létopisu 2011!

Jako odpočinkovou a veskerze dobrovolnou aktivitu přes léto vytváříme společný Létopis, aneb Kroniku léta na portálu a kolem, složenou z příspěvků vás všech, kdo se už přidali.  Výsledek si můžete vysloveně prolistovat ZDE. Máme už 5 čísel!

Celý příspěvek »


LÉTOPIS 2011 – 1. kronika vydána!

Létopis 2011 obálkaLéto je doba cest, rozjímání a všelikých trofejí hmatatelných i čistě duchovních.

Sbíráme je.

Celý příspěvek »


Léto 2011 v diskuzích

Ještě několik málo vyučovacích hodin a budou PRÁZDNINY! Přejeme vám moře odpočinku, čerstvý vzduch a aspoň někdy ticho. Přejeme vám, aby se vám letošní zasloužené volno podařilo prožít podle vašich představ! Doufáme, že se budeme spolu vídat ONLINE. (Nebo i offline?)

Pro letošní léto jsme si s Radou starších vymysleli zábavu, která nám pomůže odpočinout si na portálu od práce. Loni jsme sbírali fotky z prázdnin, pamatujete? Letos bychom chtěli zkusit něco úplně nového! 

Celý příspěvek »


INTERVIEW: Kolegové z mateřských škol na portálu

Metodický portál nabízí otevřené komunitní prostředí i učitelům z mateřských škol. Co to ale znamená? Proč na portál RVP.cz chodí? Jak jim portál pomáhá v práci? Co na tom uvšechvšudy mají? Proč, proč, proč? Zeptali jsme se za vás několika členů Rady starších:

 
Ahoj, naši milí radní: Bohunko, Míšo a Marcelo. Máme pro vás pár rychlých otázek o portálu.
První otázka je nasnadě: Proč chodíte na portál? Co vás tam táhne?

Marcela: Já si na portál chodím v prvé řadě pro inspiraci. Někdy potřebuji „jen“ nakopnout a někdy čerpám hory a hory námětů pro práci s dětmi. Dokonce si říkám, že to snad nestihnu ve školce ani všechno využít, i když bych moc chtěla.
Druhou tahací silou jsou podobně naladěné kolegyně (a kolegové – díky za ně), které hýří zkušenostmi, jsou vždy ochotné pomoci a podělit se se svým know-how.
Míša: I pro mě je portál jednou velkou inspirací, místo kam chodím, když nevím, co do svého tématu v MŠ zařadit. A místo, kde mi zapálení učitelé z celé České republiky poradí, když s něčím potřebuji pomoc, nebo prostě jen tak podpoří a napíší vřelé slovo.
Bohunka: Co mne táhne na portál? Zvědavost a zvídavost. Jsem ve své podstatě velmi zvídavý tvor a stále se honím za něčím novým, co pak můžu použít ve své praxi. A na portále toto nacházím:-).    

Celý příspěvek »


Rada starších má digi

Je tomu právě rok, kdy jsme poprvé vyjevili, že při Metodickém portálu pracuje tajuplná skupina, která si říká „Rada starších“.  

Rada starších je složená z aktivních uživatelů portálu, kteří se zapojují do dění v komunitě, spolupracují, pomáhají druhým, zajímají se o rozvoj a budoucnost portálu i komunity. Rada starších je poradním týmem vedení projektu portálu.

Celý příspěvek »


NOVÉ FÓRUM: Matematická gramotnost – jdeme ke kořenům

V diskuzích k základnímu vzdělávání máme už od poloviny dubna fórum Matematická gramotnost. Zkoušíme, co vás zaujme a do čeho s námi půjdete. Zkoušíme jít od konkrétního k obecnějšímu.

Radili jsme se s Radou starších a dostali jsme radu (jak jinak): „Co takhle dojít diskuzí k tomu, s čím mají děti problém a následně k tomu otevírat témata?“ (Hanko, díky!) Moderátorka Lucie spustila debatu o tom,  s čím mají podle vás děti v matematice potíže. Odpovědi jsou košaté. A tak z nich postupně Lucie vybírá vaše podněty:

Další témata jistě budou následovat. 

Pomůžete?


Jarní úklid ve fórech

Uklízeli jsme ve fórech pro základní vzdělávání. Díky patří Lucii a Jendovi, moderátorům! Projeli jsme strukturu fór a udělali v ní úpravy, pozměnili jsme anotace, stěhovali jsme témata z fóra do fóra… všechno jen tak lehounce, abyste nebyli zmatení z nového uspořádání. 

Uklízeli jsme i ve fórech pro předškolní vzdělávání. Díky moderátorce Janě a jejímu předškolkovému kroužku z Rady starších! Byla to práce nabitá jejich energií a myslím, že dámy ještě neskončily!

A tak… máme z toho dobrý pocit, víte?

 


Radní téměř uštvali kapitána Odkazů

Chtěla jsem titulek jako v Blesku. Neumím to. Slovo „téměř“ by Blesk nesnesl.

Tak předně: Nový modul Odkazy už jede, víte o tom?

Ovšem Rada starších kapitána Odkazů neuštvala! Rada starších je spořádaná skupina uživatelů nejvěrnějších z věrných (první historická zmínka o nich je tady). Celý příspěvek »


Čtyřciferná diskuze a její lidé II, aneb Rada starších oficiálně

V samém jádru našeho portálového učitelského společenství rotuje kolem diskuzí a i kolem dalších modulů velmi živelná skupina těch nejvěrnějších. A oni… představte si…

… tady jsme minule skončili, vzpomínáte? Celý příspěvek »